Dlaczego warto wziąć tylko ślub cywilny?

Alternatywą ślubu kościelnego, jest ślub cywilny. Decydują się na niego pary, które z różnych powodów nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego w kościele oraz te, które tego nie chcą. Cechuje się intymnością i romantycznością. W ceremonii uczestniczą najbliżsi. W przypadku, gdy nie mamy dużego budżetu, ślub cywilny jest doskonałym rozwiązaniem. Jakie jeszcze są jego atuty?

Ślub cywilny
Ślub cywilny

Ślub Cywilny zalety

  1.   Mała uroczystość, w gronie najbliższych.

Planując wielkie przyjęcie, możemy poczuć się nieswojo, widząc rozrastającą się liczbę gości. Decydując się na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego obecni muszą być świadkowie oraz para chcąca zawrzeć związek. To, czy będą na nim obecni inni, zależne jest od naszych indywidualnych preferencji. Można świętować ten dzień z najbliższymi, a do reszty wysłać informację, że związek małżeński został zawarty.

  1.   Sesja zdjęciowa?

Zdjęcia są cudowną pamiątką ze wszystkich uroczystości. W przypadku ślubu kościelnego, zazwyczaj konieczna jest wizyta w studio fotograficznym - przy ślubie cywilnym nie jest to zbyt często praktykowane.

  1.   Duża oszczędność!

Decydując się na ślub cywilny, możemy ograniczyć się do zaproszenia najbliższych i zjedzenia z nimi wspólnego obiadu. Skromnie, nie oznacza mniej szykownie. Równie dobrze, możemy zorganizować przyjęcie, jednakże będzie ono tańsze niż te, które zorganizowalibyśmy zapraszając wielu gości i zawierając ślub kościelny.

  1.   Długa, biała suknia, nie jest potrzebna.

Chcąc wziąć ślub kościelny, musimy przygotować się na zakup sukni ślubnej. Nie jest ona konieczna, ale to w niej wypada podejść kobiecie do ołtarza. Decydując się na ślub cywilny, można zawrzeć go w stroju dowolnym.

  1.   Mniejszy stres

Planowanie ślubu i wesela jest stresujące. Trzeba wziąć pod uwagę wiele opcji, o które nie trzeba się martwić, zawierając ślub cywilny.

  1.   Szybko

Ślub cywilny można zawrzeć szybciej, niż kościelny. Nie wymaga od nas dodatkowych sakramentów i nauk przedmałżeńskich.

Jak można zauważyć, zawarcie małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego jest prostsze i szybsze niż w przypadku ślubu kościelnego. Czy są inne argumenty, które za nim przemawiają?

One thought on “Dlaczego warto wziąć tylko ślub cywilny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *